Performanțele elevilor

REZULTATELE ELEVILOR ȘCOLILOR DIN COMUNA FUNDU MOLDOVEI ÎN ANUL ȘCOLAR 2013-2014

Nivel local-14 premii, obținute de elevii claselor I-IV.
Nivel județean-43 premii,obținute de elevii claselor I-IV și 16 premii,obținute de elevii claselor V-VIII.
Nivel național-165 premii obținute de elevii claselor I-IV și 80 premii obținute de elvii claselor V-VIII.
Nivel internațional-6 premii obținute de elevii claselor V-VIII.

REZULTATELE ELEVILOR ȘCOLII ÎN SEMESTRUL I AL ANULUI ȘCOLAR 2014-2015

Concursul național "EUCLID" de Limba literatura română și Matematică ( elevii claselor I-VIII):
-premiul I și medalia de AUR-18 elevi
-premiul I și medalia de ARGINT-4 elevi
-premiul I și medalia de BRONZ-6 elevi
-premiul al II-lea-15elevi
-premiul al III-lea-10 elevi
-mențiuni-23elevi

Concursul național"COMPER"de Limba și literatura română și Matematică (participanți elevii claselor a II-a și a IV-a):

-premiul I-5 elevi
-premiul al II-lea-10 elevi
-premiul al III-lea-10 elevi
-mențiuni-16 elevi

Concursul național "OLIMPICII CUNOAȘTERII"de Limba și literatura română,Matematică și Cultură generală(participanți elevii claselor Pregătitoare și a II-a):

-premiul I-faza județeană-5elevi/faza națională-2 elevi
-premiul al II-lea faza județeană-2 elevi/faza națională-3elevi
-premiul al III-lea faza județeană-9 elevi/faza națională-4 elevi

*Elevii clasei a II-a au obținut PREMIUL I la Concursul județean-Preiectul de mediu"MOLDOVA SUPERIOARĂ".
*Elevii școlii au participat la Olimpiada faza locală la Limba și literatura română,Matematică,Limba engleză.Două dintre elevele școlii s-au calificat la faza județeană a Olimpiadei de Limba engleză.

*Ansamblul de dansuri"Timineanca"a primit PREMIUL SPECIAL la Festivalul de datini și obiceiuri de la Suceava.
*Grupul vocal al Școlii Gimnaziale"Traian Popovici"-Colacu a obținut premiul al II-lea la concursul "Colind pentru Crăciun".
*Grupul vocal al Școlii Gimnaziale nr.3 Botuș a obținut premiul al III -lea la concursul"Colind pentru Crăciun".


*Echipa de baschet fete a școlii a obținut premiul al II-lea la faza județeană a Olimpiadei sportului școlar.
*La Concursul național "PICIUL" pentru preșcolari, s-au obținut următoarele premii:


-premiul I-9 prescolari
-premiul al II-lea-5 prescolari
-premiul al III-lea-2prescolari
-mențiuni-1prescolari

 

*La Concursul național pentru preșcolari"SMARTY" s-au obținut următoarele premii:


-premiul I-15 prescolari
-premiul al II-lea-6 prescolari
-premiul al III-lea-5 prescolari


*La Ziua internațională a Bibliotecilor școlare a obținut Mențiune eleva Doroftei Luminița-clasa a IV -a.
*La Concursul național cu participare internațională "Un strop de culoare" elevul Andronicescu Iulian a obținut premiul I.
În cadrul proiectului "Natura inspiră și dăruiește" eleva Gliga Diana a obținut premiul al II-lea.

*La Simpozionul internațional"Grigore Vieru" eleva Șalvari Denisa din clasa a VIII a obținut premiul al II-lea.